Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Ručně vyráběný nůž sashimi HEZHEN F3 270mm

Speciální nůž sashimi japonského typu s 270 mm dlouhou čepelí z prémiové damaškové oceli, ideální pro krájení dokonalých plátků rybího masa nejen na sushi. S tradičním japonským osmiúhelníkovým tvarem rukojeti.

Nechte si vygravírovat na nůž Váš text nebo obrázek.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: XN115
Značka: XinZuo
3 490 Kč 2 884,30 Kč bez DPH
Kategorie: Nože na sushi
Záruka: 3 roky
Druh nože: Sashimi
Druh oceli: Damašková
Řada nožů: F3
Typ nože: Japonský
Velikost čepele: 10,6"
Značka: HEZHEN
Položka byla vyprodána…
Doprava zdarma
Doprava po ČR zdarma
Nakupujte s dopravou po ČR do výdejních míst zdarma.
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
Pokud nebudete spokojeni máte 30 dní na vrácení.
Záruka 3 roky
Záruka 3 roky
Za kvalitu produktů ručíme.

XinZuo - Výroba nožů je řemeslo, které děláme srdcem.

Sashimi nůž HEZHEN (F3)

Sashimi nůž HEZHEN F3 od XinZuo pochází z tradičního čínského města nožů Yangjiang, ve kterém se vyrábí ty nejlepší nože celá staletí. Místní mistři si své umění výroby a opracování nožů předávají z generace na generaci. XinZuo při výrobě tohoto sashimi nože využívá to nejlepší z moderní (vakuové tepelné zpracování) a tradiční ruční výroby nožů. Sashimi nůž HEZHEN F3 si zamilujete na první pohled pro jeho unikátní vzhled damaškové čepele s jednostranným ostřím a kvůli tradičnímu japonskému stylu osmiúhelníkové rukojeti.

Nůž HEZHEN sashimi F3 s 270 mm čepelí - detailní pohled na nůž

Sashimi nůž HEZHEN od XinZuo pro milovníky sushi

Sashimi nůž má historický původ v Japonsku, odkud pochází i celosvětově oblíbené sushi. Název tohoto nože japonského typu je spjat právě se sushi, konkrétně s oblíbeným sushi sashimi. Má ikonickou dlouhou čepel s nízkou výškou, která umožňuje ladně krájet tenké plátky čerstvého syrového rybího masa na jeden řez. Bez potrhání a zbytečného narušení struktury masa. Ostří nože je netradičně broušeno pouze z jedné strany čepele. Jednostranné ostří sashimi nože je ideální pro krájení plátů rybího masa.

Krájení lososa nožem sashimi HEZHEN F3

Vyroben z prémiových materiálů s mistrnou ruční prací

Tento sashimi nůž má čepel z prvotřídní damaškové oceli (damascénské oceli), ze které se vyrábí ty nejlepší nože. Jádro nože má 110 vrstev damaškové oceli a prošlo vakuovým tepelným zpracováním, díky kterému má tvrdost 60+/-1 Rockwella. Kvalitní ocel spolu s kombinací tradiční a moderní techniky výroby zajišťují dlouhou životnost nože. Povrch nože umožňuje dokonalý řez s minimem tření a lepení surovin. Nůž má jednostranné japonské ostří.

Jednostranné ostří vytváří ručně mistři nožíři pod úhlem 15° pomocí tradiční techniky ostření (Traditional Wet Method Edge).

Rozměry sashimi nože HEZHEN F3

Rukojeť nože v tradičním japonském stylu je vyrobena z takzvaného železného dřeva (Ironwood) z pouštích oblastí Severní Ameriky, které se vyznačuje vysokou tvrdostí a stálostí v čase, navíc neudržuje zápach. Tvar rukojeti je v osmiúhelníkovém japonském stylu s vynikající ergonomií a pohodlným úchopem. Osmiúhelníkový tvar zajišťuje úchop nejen pohodlný, ale i pevný bez vyklouzávání nože z ruky. Barva a vzhled materiálu rukojeti nože se může oproti produktovým obrázkům mírně lišit z důvodu výroby rukojeti z jiného kusu dřeva nebo rozdílným stářím dřeva.

Rukojeť Sashimi nože HEZHEN F3

Zajímavost: XinZuo jako přední inovátor v oblasti výroby kuchyňských nožů kombinuje tradiční a nejmodernější techniky výroby. Díky jeho nejmodernější metodě vakuového tepelného zpracování mají kuchyňské nože XinZuo ve srovnání s noži vyrobenými pouze běžným tepleným zpracováním vyšší tvrdost a ostrost, též delší živostnost. Ve spojení s tradičním závěrečným ručním ostřením nožů mistry nožíři, s jejichž umem předávaným z generace na generaci se žádný stroj nemůže srovnávat, mají kuchyňské nože XinZuo i prémiovou ostrost, kterou strojově ostřené nože nedosahují.

Dárkové balení nože

Sashimi nůž HEZHEN F3 s 270 mm dlouhou čepelí je zabalen v luxusní dárkové krabičce, se kterou je ideálním dárkem pro milovníky rybího masa a sushi, zvláště pro nadšence do jeho přípravy. Svým luxusním vzhledem dárková krabička i kvalitní nůž od výrobce XinZuo udělají radost každému obdarovanému.

Dárkové balení nože HEZHEN F3 sashimi 270 mm

Rozměry a parametry sashimi nože

Nůž Sashimi HEZHEN z řady F3
Značka: HEZHEN
Výrobce: XinZuo
Řada: F3
Typ nože: Sashimi nůž
Délka čepele: 270mm
Výška čepele: 36mm
Délka rukojeti: 93mm
Celková délka: 363mm
Tloušťka: 4mm
Hmotnost: 251g
Materiál:

Jádro:110 vrstev damaškové oceli

Tvrdost: 60+-1 Rockwella
Rukojeť

IronWood

z pouštní oblasti

Severní Ameriky

Místo výroby: Yangjiang Čína
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KK Avatar autora | 24.8.2022
ano jsem
Zpět do obchodu