Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Jak vybrat sadu nožů nejen k Vánocům

Jak vybrat sadu kuchyňských nožů

 

Vybíráte sadu kuchyňských nožů jako dárek pro sebe či kohokoliv jiného? Nemusí se jednat pouze o dárek k Vánocům, ale i k jakékoliv slavnostní příležitosti (například narozeninám, svátku, kolaudaci nového bydlení, svatbě atd.). Pokusíme se Vám v tomto článku s výběrem pomoci.

Výběr sady nožů

Výběr sady podle nožů

Při výběru sady kuchyňských nožů je potřeba se nejprve zamyslet, jak a kým bude sada využívána. Například jakou kuchyni obdarovaný nejraději vaří, či s jakými surovinami rád pracuje. Podle odpovědi na tuto otázku můžete vybírat vhodnou sadu podle obsažených nožů. Například, pokud má člověk, kterému bude sada určena rád asijskou kuchyni, určitě doporučujeme vybírat sady nožů, ve kterých je obsažen oblíbený santoku nůž či univerzální čínský nůž TAO.

TAO nůž

Ukázkové sady nožů se santoku a TAO nožem

Další možností je, že obdarovaný vyznává klasickou českou a evropskou kuchyni a v takovém případě v sadě nožů nesmí rozhodně chybět evropský šéfkuchařský nůž, či nůž na pečivo. Nepostradatelný pomocníci v naší tradiční kuchyni.

Evropský šéfkuchařský nůž

Ukázkové sady nožů s evropským šéfkuchařským nožem

Výběr sady nožů podle ceny a materiálu

Kvalita oceli nožů v sadě výrazně určuje i její cenu. U nás můžete vybírat mezi sadami nožů z prémiové damaškové oceli, jenž jsou podstatně dražší nežli zbývající sady nožů z německé nerezové oceli. Damašková ocel se vyznačuje vyšší tvrdostí, zpravidla 60+-2 Rockwella. Levnější sady nožů z nerezové oceli mají tvrdost 56-58 Rockwella. Pokud chcete prémiovou kvalitu s top vzhledem čepele doporučujeme sady nožů z damaškové oceli, pokud naopak hledáte levnější sady se skvělým poměrem cena/kvalita, tak jsou pro vás vhodné sady nožů z německé nerezové oceli.

Damaškové sady nožů začínají s cenou lehce nad 6400Kč, naopak sady nožů z německé oceli s cenou lehce nad 2800Kč.

Damašková sada nožů

Nabídka sad nožů z damaškové oceli ZDE.

Sada nožů z německé oceli

Nabídka sad nožů z německé oceli ZDE.

Výběr sady nožů podle příslušenství

Sady nožů často obsahují nejen samotné nože, ale i příslušenství k nim. Nejčastějším příslušenstvím je dřevěný stojánek v klasické zasouvací podobě či v moderní magnetické podobě s bočním uchycením nožů. Součástí příslušenství mohou být i porcovací nůžky či ocílka. 

Sada nožů s klasickým stojánkem

 

Sady kuchyňských nožů s dřevěným klasickým stojánkem: ZDE.

Sada nožů s magnetickým stojánkem

Sady kuchyňských nožů s dřevěným magnetickým stojánkem: ZDE.

Sada nožů s porcovacími nůžkami

Sady kuchyňských nožů s porcovacími nůžkami: ZDE.

Sada nožů s ocílkou

Sady kuchyňských nožů s ocílkou: ZDE.

Zpět do obchodu