Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Příslušenství k nožům jako dárek k Vánocům

Příslušenství k nožům jako dárek

Plánujete nadělit příslušenství ke kuchyňským nožům jako dárek k Vánocům? Ať už se jedná o dárek pro vašeho partnera/partnerku, přátele, kolegy či příbuzné, v tomto článku vám poradíme s výběrem toho nejlepšího a nejpraktičtějšího příslušenství ke kuchyňským nožům. Kvalitní kuchyňské nože si zaslouží kvalitní příslušenství, které bude usnadňovat práci s nimi a i zlepšovat jejich efektivitu či prodlužovat jejich životnost.

Tipy na příslušenství k nožům jako dárek

Na krájení - kuchyňské prkénko z masivu

Kvalitní kuchyňský nůž musí mít na čem krájet, to platí již od nepaměti. Též od nepaměti k tomu účelu slouží prkénko a zvláště dřevěné, které je přívětivé k ostří a čepeli nožů z prémiové damaškové i běžné nerezové oceli. Důrazně nedoporučujeme vybírat umělá prkénka z různých plastů či jiných materiálů, která jsou nešetrná k ostří nožů, rychleji je tupí a snižují jejich životnost. V XinZuo jsme výrobci nejen kvalitních kuchyňských nožů, ale i prkének. Nejnovějším členem v nabídce je kvalitní masivní prkénko z ořechového dřeva s úctyhodnou váhou cca 1,3 kg. Jedná se o luxusní kuchyňské prkénko s elegantním vzhledem a celou řadou praktických vylepšení. Například v podobě odkládacích či odtokových drážek.

Prkénko z ořechového dřeva

Na skladování - moderní magnetický stojánek

Kuchyňské nože se nepoužívají 24hodin v kuse, proto je potřeba je samozřejmě někde skladovat. Častým nešvarem je skladování nožů pohozených v šuplíku, kde se o sebe odírají a dochází k poškozování a tupění jejich ostří. Nože by se neměly vzájemně dotýkat. Ideálním příslušenstvím ke skladování a uchovávání nožů je stojánek. Stojánky na nože mohou být klasické se zasouváním nožů nebo moderní a velmi žádané v poslední době magnetické s magnetickým uchycením nožů. Můžeme doporučit náš XinZuo magnetický stojánek z akáciového dřeva, který zapadne do moderní kuchyně a nechá vyniknout krásu nožů v kuchyni. 

Stojánek na nože z akácie

Na ostření - ocílky

Ať chceme či nechceme, tak ostří nožů se časem tupí jejich používáním. K nápravě pro ostrost jako při jejich zakoupení slouží ocílky. Ocílka je příslušenství k nožům, se kterým při použití jako dárek k Vánocům nešlápnete vedle, poněvadž ocílku by měla mít doma každá domácnost pro nabroušení svých nožů. Existují různé druhy ocílek, dle použitého materiálu. Prémiové ocílky jsou s diamantovým povrchem, či levnější ocílky s uhlíkovým.

Ocílka na broušení nožeNa broušení - brusný kámen

Velmi populárním příslušenstvím k nožům je v současné době brusný kámen pro broušení nožů s vodící lištou, která usnadňuje vychytání správného úhlu broušení. Výhodou brusného kamene od XinZuo je pevná bambusová základna s protiskluzovou podložkou, aby obdarovanému při broušení nožů kámen necestoval po stole. Brusný kámen je složen ze dvou částí s rozdílnou hrubostí 1000/6000. 

Brousící kámen na nože

Na přenášení - taška z pravé kůže

Vrcholným příslušenstvím k nožům pro opravdové nadšence je kvalitní taška na nože s retro obnošeným vzhledem, která má 10 kapes. Taška na nože je vyrobena z pravé kůže metodou Crazy horse a je vhodná pro pohodlné přenášení nožů, díky praktickému poutku přes rameno, i pro skladování nožů doma. Kamkoliv s ní obdarovaný přijde, zcela jistě s ní pozitivně upoutá pozornost okolí.

Taška na nožeTaška na nože

Nabídka uvedeného příslušenství k nožům v článku

Zpět do obchodu