Dárky od KAMPOT.CZ ke každé objednávce, více ZDE

Doprava zdarma na výdejní místa.

Nakiri nůž HEZHEN PM8S 6,8" + profesionální broušení zdarma

Prémiový nakiri nůž HEZHEN PM8S se 6,8" čepelí z kompozitní oceli v retro stylu a tradiční rukojetí v japonském stylu.

Nechte si vygravírovat na nůž Váš text nebo obrázek.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: XN110
Značka: XinZuo
1 499 Kč 1 238,84 Kč bez DPH
Kategorie: Nakiri nože
Záruka: 3 roky
Druh oceli: Kompozitní
Řada nožů: PM8S
Typ nože: Japonský
Velikost čepele: 6,8"
Značka: HEZHEN
Položka byla vyprodána…

XinZuo - Výroba nožů je řemeslo, které děláme srdcem.

Nakiri nůž HEZHEN 6,8" (PM8S)

Nakiri nůž HEZHEN PM8S s velkostí 6,8" pochází z tradičního čínského města nožů Yangjiang, ve kterém se vyrábí ty nejlepší nože celá staletí. Místní mistři si své umění výroby a opracování nožů předávají z generace na generaci. Tento nakiri patří mezi exkluzivní nože od výrobce XinZuo, které se svou unikátností zasloužili o prodej pod vlastní značkou HEZHEN, jejíž název znamená HE = harmonie a ZHEN = perfektní. Ve volném překladu lze HEZHEN označovat jako značku nožů s dokonalou harmonií. Nože HEZHEN PM8S rozpoznáte na první pohled od ostatních nožů XinZuo nejen podle jiného názvu značky, ale i jedinečného designu čepele a tradiční ergonomické rukojeti v japonském oktagonálním stylu. XinZuo při výrobě tohoto nože HEZHEN využívá to nejlepší z moderní a tradiční výroby nožů. Každý nůž od výrobce XinZuo je jedinečný, díky závěrečnému preciznímu ručnímu opracování.

Nakiri nůž HEZHEN PM8S 6,8" - ukázka krájení zeleniny

Nakiri nůž HEZHEN od XinZuo nejen na zeleninu

Nakiri nože spadají mezi japonské typy nožů. Jsou speciálně uzpůsobené pro krájení zeliny a bylin. Nakiri nůž má velmi širokou čepel se zaobleným ostřím pro pohodlné krájení kolíbavým pohybem. Poradí si se sekáním a krájením i tvrdé kořenové zeleniny bez nutnosti vynaložení velké fyzické síly. Zeleninu dokáže  nakrájet na velmi tenké plátky a proužky, jak jste zvyklí z asijských restaurací. Široká čepel nakiri nože umožňuje snadné přenášení zpracovaných surovin na ni.

Nakiri nůž HEZHEN PM8S 6,8" položený na prkénku

Vyroben z prémiových materiálů s tradiční rukojetí

Tento nakiri nůž je vyroben ze tří vrstev prvotřídní kompozitní oceli. Jádro nože je vyrobeno z oceli 10Cr15CoMov a je z obou stran chráněno proti korozi nerezovou ocelí SuS410. Nůž dosahuje tvrdosti 60+/-2 Rockwella. Kvalitní ocel spolu s tradiční technikou výroby zajišťuje dlouhou životnost nože. Povrch nože umožňuje dokonalý řez s minimem tření a lepení surovin. Ostří nože je ručně naostřeno mistry nožíři v japonském stylu pod úhlem 15° z obou stran. Čepel nožů v řadě PM8S poznáte na první pohled, díky jedinečnému vzhledu s matnou černou strukturou v retro stylu.

Čepel nakiri nože HEZHEN PM8S

Vzhled rukojeti nože HEZHEN z řady PM8S se nese ve stejném retro stylu, jako jeho čepel. S tradičním retro tvarem v japonském stylu, je navržena s důrazem na ergonomii a pro pohodlný úchop i při dlouhodobém držení s dokonalým vyvážením.

Rukojeť nakiri nože HEZHEN PM8S 6,8"

Díky léty prověřenému oktagonálnímu tvaru je tento nůž vhodný pro pohodlné krájení levou i pravou rukou. Rukojeť je vyrobena z kvalitního Rosewood dřeva, které je známé svou tvrdostí. V čase neměkne, nepraská a nevybledne. Nůž je navržen pro každodenní používání s dlouhou životností nejen čepele, ale i rukojeti. Barva a vzhled materiálu rukojeti nože se může oproti produktovým obrázkům mírně lišit z důvodu výroby rukojeti z jiného kusu dřeva nebo rozdílným stářím dřeva.

Rozměry nakiri nože HEZHEN PM8S

Zajímavost: XinZuo jako přední inovátor v oblasti výroby kuchyňských nožů kombinuje tradiční a nejmodernější techniky výroby. Díky jeho nejmodernější metodě vakuového tepelného zpracování mají kuchyňské nože XinZuo ve srovnání s noži vyrobenými pouze běžným tepleným zpracováním vyšší tvrdost a ostrost, též delší živostnost. Ve spojení s tradičním závěrečným ručním ostřením nožů mistry nožíři, s jejichž umem předávaným z generace na generaci se žádný stroj nemůže srovnávat, mají kuchyňské nože XinZuo i prémiovou ostrost, kterou strojově ostřené nože nedosahují.

Dárkové balení nože HEZHEN

Nakiri nůž HEZHEN PM8S 6,8" je zabalen v luxusní dárkové krabičce v červené barvě, se kterou je ideálním praktickým dárkem do domácnosti. Vhodný jako dárek ke svatbě, kolaudaci nového bydlení, narozeninám, jakékoliv sváteční události či běžné návštěvě. Svým luxusním vzhledem dárková krabička i v ní obsažený elegantní nůž HEZHEN s tradiční rukojetí od výrobce XinZuo udělají radost každému obdarovanému. 

Dárkové balení nakiri nože HezHen PM8S

Poznámka k vlastnostem oceli: čepel nožů v této řadě má unikátní vlastnosti s neuvěřitelnou ostrostí. To je dáno speciální ocelí, která byla použita na její výrobu. Čepel je složena ze tří vrstev, přičemž jádro tvoří vrstva 10Cr15CoMov. Ta je z obou stran chráněna nerezovou ocelí SuS410. Ocel 10Cr15CoMov má specifické fyzické vlastnosti a „chování“. V části ostří, které je ostřeno pod úhlem 15° z obou stran je ochrana nerezovou ocelí minimální, proto může docházet u ostří ke korozi a změně barvy na černou.

Černá barva ostří není závadou, ale běžným jevem. Tato ocel vyžaduje důslednější zacházení s nožem. Nikdy nenechávejte nůž dlouho v mokru ani vlhku, po umytí pod tekoucí vodou ho ihned osušte. V případě, že se na ostří objeví rez byl nůž vystaven dlouho nežádoucímu mokru či vlhku. Snadno se rzi zbavíte naostřením ostří nože na ocílce a při větším nánosu nabroušením na brusném kameni. Pro delší životnost ostří nože bez nežádoucích efektů jako je rez doporučujeme na ostří nanášet ochrannou vrstvu v podobě pravidelného nátěru potravinářským olejem.      

Rozměry a parametry nakiri nože

Nůž HEZHEN PM8S 6,8"
Značka: HEZHEN
Výrobce: XinZuo
Řada: PM8S
Typ nože: Nakiri
Délka čepele: 173mm
Výška čepele: 66,8mm
Délka rukojeti: 150mm
Celková délka: 323mm
Tloušťka: 2.4mm
Hmotnost: 239g
Materiál:

3 vrstvy kompozitní oceli

Jádro:10Cr15CoMov

Tvrdost: 60+/-2 Rockwella
Rukojeť: Rosewood (Palisandr)
Místo výroby: Yangjiang Čína
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
R Avatar autora | 13.1.2023
Maximálně skvělé provedení, dokonale ostrá čepel, skvělé se drží v ruce
5
MB Avatar autora | 12.1.2023
Super nůž ????
5
RL Avatar autora | 9.1.2023
Nůž bych hodnotil za plný počet bodů. Obchod ale úplně ne. Tento nůž jsem koupil podruhé, poprvé jsem ho reklamoval. Hrany které nemají být ostré byly ostré a byl špatně vyleptán. Na noži byl znatelný flek a ten by mi, jak jsem se dozvěděl, neuznali. Takže jsem rád, že jsem měl špatně opracovány hrany a mohl ho reklamovat. S druhým kusem jsem ale naprosto spokojen, pořádně se ještě ale nevyužil. Za měsíc by snad k hodnocení mohl být.
P Avatar autora Pavel - XinZuo.cz (Administrátor) 9.1.2023
Problém, který uvádíte byl vyřešen vrácením platby bez ohledu vady. Tedy platby by byla vrácena v obou případech.
5
Avatar autora | 22.12.2022
Super !