Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Vytvoření nového ostří v rámci voucheru

Obnova ostří nože v rámci voucheru.

Jak jistě víte, každý zákazník, který si zakoupí kuchyňský nůž XinZuo či sadu nožů od nás dostává jeden voucher na profesionální broušení zdarma, jenž platí po dobu 12 měsíců od zakoupení (Více informací o podmínkách uplatnění: ZDE). V tomto článku Vám ukážeme, že voucher lze využít nejen na klasické ostření nožů, které lze zvládnout snadno doma pomocí vhodné ocílky či brousícího kamene, ale lze ho využít na kompletní obnovu / vytvoření nového ostří u nožů.

Poznámka: Na fotografiích v článku je zachycen nůž, jenž nám byl zaslán pro broušení v rámci voucheru. 

Ostří před broušení

Ostří nože před broušením

Nůž k nám dorazil ve stavu, při kterém nebylo možné pouhé drobné úpravy ostří či jeho naostření. Bylo zapotřebí provést kompletní obnovu a vytvoření zcela nového ostří. 

Ostří po broušení

Ostří nože po broušení

Jak je z obrázku viditelné dokázali jsme zákazníkovi vytvořit zcela nové ostří a nůž může nadále využívat zcela bez omezení. Pouze došlo ke zmenšení šířky čepele nože v důsledku nutnosti odstranění starého ostří pro vytvoření nového.

Tip: Zajímá vás, pod jakým úhlem brousíme nože XinZuo: Úhel broušení nožů.

Ostří nože po broušení

Jak nabrousit nůž doma?

Pokud váš nůž a jeho ostří je pouze opotřebené a méně ostré = není v takto dezolátním stavu, jako na počátečním obrázku v tomto článku, můžete si ho snadno nabrousit doma. Pro jemné naostření ostří nože slouží ocílka. Méně zkušeným, jenž si na ocílku netroufají a bojí se, že by s ní nůž více ztupili, můžeme doporučit náš brousící kámen, jehož součástí je praktická vodící lišta, jenž drží sama správný úhel při broušení nože (Více informací: Jak udržet úhel při broušení nože).

Zpět do obchodu