15% RABAT

 20% sleva na kusové nože🔥
 Pouze do konce května

 Slevový kód: BURGER20

Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Jak vybrat nože na steaky

Říká se, že u steaků jsou důležité tři věci: kvalitní maso, správná příprava a kvalitní steakový nůž na krájení. Na tu třetí věc se často zapomíná, což je velká škoda, protože nekvalitní steakový nůž či obyčejný příborový nůž dokáže konzumaci sebelepšího steaku pěkně znepříjemnit. Je velká škoda, pokud vinou nekvalitního nože je zapotřebí při krájení steaku na něj tlačit silou, čímž dochází k stlačování masa a nežádoucímu vytékání šťávy z něj. Také nekvalitní nože steakové maso nekrájí, ale spíše trhají, což prožitku z konzumace steaku a jeho chuti taky nepřidá.

Steak

Kvalitní steakový nůž je důležitý

Nože na steaky jsou samostatnou kategorií nožů z jasného důvodu, vzhledem k jejich specializaci právě na krájení steaků. Myšleno samozřejmě již hotových upečených steaků. Používat jiný nůž na steaky, než ten správný je obdobné jako pokoušet se krájet nožem na maso čerstvé pečivo. Výsledek si jistě dokážete představit. Steakové nože mají speciálně uzpůsobené ostří čepele zpravidla zubaté, a právě již od nákresu a výroby koncipované na jediný účel snadné krájení steaků. Nůž na steaky stejně jako jakýkoliv jiný nůž musí mít čepel z kvalitní oceli, ať se jedná o prémiovou damaškovou či kvalitní německou ocel. Zubaté ostří musí být velmi ostré, aby nůž ladnými pohyby bez nutnosti velké fyzické síly steaky snadno krájel bez ohledu na jejich propečení.

Ostří steakových nožů

Sada steakových nožů XinZuo

U nás naleznete prémiové steakové nože z damaškové i německé oceli. V kusovém prodeji i v sadách. Doporučujeme se podívat na kvalitní sady steakových nožů z německé oceli, které nabízí skvělý poměr cena/kvalita. Jsou navržené na základě zkušeností a znalostí mistrů nožířů v Yangjiang. Steakové nože XinZuo jsou promyšlené od A do Z. Nejen že skvěle krájí steaky bez ohledu na jejich propečení, ale i se velmi dobře drží díky speciálně tvarovaným rukojetím z kvalitního dřeva, které je v čase stálé. Sada steakových nožů je ideální, pokud je v rodině více milovníků steaků, aby se nemuseli přetahovat o jeden steakový nůž.

Sada steakových nožů

Sady steakových nožů XinZuo jsou v dárkovém balení

Dárkové balení steakových nožů

Sada steakových nožů na obrázcích v článku

Zpět do obchodu