Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Jak vybrat sadu jídelních příborů

Jídelní příbory jsou v gastronomii důležitější, nežli by se na první pohled mohlo zdát. Ač si to lidé většinou neuvědomují, tak je jen málo kuchyňského vybavení, které mají tak často v ruce každý den jako právě jídelní příbory. Je sada příborů opravdu tak důležitá? Jak ji správně vybrat? To se vám pokusíme pomoci objasnit tímto článkem, který by měl sloužit nejen v pomoci s výběrem jídelní sady příborů, ale i zamyšlení se nad významem jídelních příborů v našich životech a že šetřit na nich se nevyplácí.

Jídelní příbor vidlička a nůž

Jsou kvalitní jídelní příbory opravdu tak důležité?

Odpověď zní jednoznačně ANO. Proč? Jídelní příbory ovlivňují výsledný gastronomický zážitek z jídla u člověka více, nežli by čekal. Pár příkladů jako důkazy předcházejícího tvrzení. Ať je člověk v restauraci nebo na návštěvě intuitivně před tím, nežli dostane pokrm na stůl si prohlíží příbory jak vypadají. Jestli se nejedná o levné příbory z nekvalitního materiálu, na kterých jsou skvrny od rzi, což by bylo důkazem, že se nejedná o nerezové příbory. Zda na jídelních příborech nejsou  škrábance, či jejich nekvalitní povrch není oprýskán z působení mytí v myčce a samozřejmě zda příbor není špatně umytý a nejsou na něm zaschlé zbytky potravin či otisky. Všechny tyto vjemy, které na člověka působí z jídelních příborů vytváří předsudky vůči jídlu dříve, nežli ho člověk dostane na stůl. Na základě jejich působení si pak jídlo nevychutná tolik, jako kdyby na stole byly kvalitní nerezové příbory. Jídelní příbor může v restauraci u hostů ovlivňovat i jejich výběr jídla. Například, pokud bude vidět nekvalitní příbor s nožem, jenž je tupý už od pohledu pravděpodobně si nebude host vybírat nějaké dražší maso, protože by jeho krájení s daným příborem bylo spíše za trest.

Kvalita jídelních příborů působí i naopak. Pokud člověk vidí designové čisté nerezové jídelní příbory v ucelené sadě, které vypadají nově, ostře a nepůsobí opoužívaným dojmem. Může taková kvalitní sada jídelních příborů naopak nabudit chuť k jídlu a natěšení při čekání na něj.

sada jídelních příborů XinZuo

Kvalitní sada nerezových příborů XinZuo

Na vše výše zmíněné jsme u XinZuo mysleli a představujeme vám luxusní sadu jídelních příborů. Jídelní příbory v sadě již na první pohled zaujmou svým designem, který byl navrhován nejen pro líbivost na oko, ale především pro dokonalou ergonomii. Promyšlené tvary jídelních příborů v této sadě umožňují dokonalý gastronomický zážitek. Snadno se drží a krájení je s ostrými jídelními noži v sadě hračka i u tvrdšího masa. V sadě se nachází nejen jídelní vidlička a nůž, ale i polévková lžíce. Jídelní příbory jsou vyrobeny leštěné z nerezové oceli s optimální váhou.

Rozměry jídelních příborů XinZuoNabízená sada jídelních příborů XinZuo

Zpět do obchodu