Doprava zdarma na vybraná výdejní místa

Použití dřevěného magnetického stojánku

K nožům XinZuo nabízíme příslušenství v podobě kvalitního dřevěného magnetického stojánku. Magnetický stojánek na nože je vyroben z prémiového akáciového dřeva se zachováním přírodního vzhledu, se kterým zapadne do většiny kuchyní. 

Vzhled dřevěného magnetického stojánku

Magnetický dřevěný stojánek zepředuMagnetický dřevěný stojánek zezaduMagnetický dřevěný stojánek zboku

Dřevěný magnetický stojánek na nože je stejně jako nože XinZuo vyroben v čínském městě nožů Yangjiang. Hlavní vlastností akáciového dřeva je jeho vyhlášená dlouhá trvanlivost. V některých zemích se používá na stavbách, výrobu lodí i surfovacích prken. Barva akáciového dřeva záleží na jeho druhu a stáří. Uvnitř stojánku se skrývá silný magnet, který bez problémů udrží na své místě i ty nejtěžší nože z naší nabídky.

Magnetický dřevěný stojánek detail na akáciové dřevo Protiskluzové provedení

Magnetický stojánek váží úctyhodných 1,6 kg, což zvyšuje jeho stabilitu. Na spodní straně stojánku se nachází čtyři protiskluzové "nožičky", které zabraňují klouzání stojánku po kuchyňské desce a jeho nežádoucímu pohybu.

Magnetický dřevěný stojánek spodní strana protiskluzové nožičky

Proč používat stojánek na nože?

Tento dřevěný stojánek je vhodný i pro dlouhodobé skladování nožů a je šetrný k jejich ostří. Nože XinZuo jsou estetické prémiové nože, kterým tento moderní stojánek pomůže vyniknout v kuchyni. Nahradí zcela nevhodné skladování nožů "pohozených" v šuplíku, ve kterém dochází k dotýkání se nožů a otupování ostří. Kvalitní magnet stojánku udrží nože, tak jak je na něj položíte. Nemusíte se obávat, že by ze stojánku spadávali či se na něm posouvali působením své váhy. V případě, že se v kuchyni pohybují malé děti doporučujeme stojánek umístit na bezpečné místo, aby na něj nedostáhly. Stojánek též nedoporučujeme umisťovat v přímé blízkosti sporáku či varných desek, aby nože nebyli zbytečně vystavovány častému působení vlhkosti a páry při vaření.

Kolik se vejde nožů na stojánek?

Na tento dřevěný magnetický stojánek se v závislosti na druhu, rozměrů a úhlu umístění nožů vejde maximálně 4 - 5 nožů. V případě, že se bude jednat o sekáčky či čínské univerzální nože TAO tak méně. Viz závislost na rozměrech nožů.

Poznámka: Vykosťovací nože vzhledem k jejich tvaru nejsou kompatibilní s tímto stojánkem

Magnetický dřevěný stojánek se čtyřmi nožiMagnetický dřevěný stojánek s pěti noži

Zpět do obchodu